12
آگوست

بهتر است فروشگاه داخل سایت باشد یا جداگانه طراحی شود

در برخی مواقع، سایت هایی وجود دارند که علاوه بر مطالب یا آموزش هایی که در سایت خود قرار میدهند، ممکن است تمایل داشته باشند محصولات سایت خود را نیز از این طریق به فروش برسانند. بنابراین این سوال در ذهنشان ایجاد میشود که بهتر است فروشگاه داخل سایت باشد یا جداگانه طراحی شود؟

پاسخ این سوال کاملا بستگی به شرایط اجرای پروژه دارد. به عنوان مثال یک شرکت خدماتی که به فروش دوربین مداربسته می پردازد، اگر همزمان بخواهد در وب سایت خود خدماتی مانند خدمات نصب و پشتیبانی را معرفی کند و هم اینکه محصولات مرتبط با دوربین مداربسته و محصولات جانبی را بفروشد، قطعا ارائه هر دو نوع این خدمات در سایت، از طرفی باعث سردرگمی مخاطب و نهایتا باعث می شود که نتواند خرید مناسبی از سایت داشته باشد و از دیدگاه دیگر ممکن است باعث شود که مشتری بتواند همزمان هر دو نوع خدمات و کالا را تهیه نماید.

قرار دادن فروشگاه اینترنتی در داخل یک سایت بازرگانی و خدماتی از دیدگاه کلی باعث می شود که یکی از این دو مورد در حاشیه قرار گیرند. مثلا اینکه فروشگاه سایت تبدیل به یک آیتم در منوی سایت گردد و همین موضوع باعث می شود که افراد کمتری به سراغ خرید از فروشگاه بروند و این موضوع چالش بسیار بزرگی برای طراحان UX خواهد بود که بتوانند چیدمان محتوا را به گونه ای قرار دهند تا افراد بتوانند با توجه به نیازهای خود از سایت استفاده نمایند.

در برخی از موارد که هر دو نوع کالا و خدمات کاملا به صورت همزمان مورد نیاز مخاطبین سایت است، باید گفت بهتر است فروشگاه داخل سایت شما باشد اما به طبع این کار هم مانند بسیاری از کارهای دیگر مزایا و معایب گوناگونی دارد که در ادامه به شرح برخی از آنها می پردازیم. اما قبل از پرداختن به این سوال، بررسی کنید که آیا راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای سایت شما موثر هست یا خیر. برای مطالعه در این زمینه به مقاله راه اندازی فروشگاه اینترنتی مراجه نمایید.

استفاده از فروشگاه داخل سایت، به دلیل اینکه به مشتریان این امکان را میدهید که محصولات شما را خریداری کنند، به شما کمک میکند تا بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید و با ارائه خدمات مناسب و با کیفیت کاربران را به مشتری خود تبدیل کنید.

همچنین میتوانید با قرار دادن فروشگاه داخل سایت و نشان دادن محصولات ارائه شده به کاربران، زمان حضور کاربران را در سایت افزایش دهید. این کار سایت شما را به سمت بهینه سازی و افزایش سئو سایت سوق میدهد.

.